Instagram
   
Aktualnosti
  

Na Folklornim večerima skoro 50 KUD-ova iz naše županije

09.09.2019 - 30.10.2019

Kao i svake tako će i ove godine Folklorne večeri bit će prva tradicijska manifestacija kojom će se neslužbeno otvoriti 54. Vinkovačke jeseni.

Manifestacija, koja će okupiti oko 50 kulturno-umjetničkih društava iz cijele Vukovarsko-srijemske županije. Folklorne večeri započet će 13. i trajat će do 18. rujna, a neće se održati u subotu 14. rujna, zbog Međužupanijske smotre folklora dječjih skupina. O deset najboljih kulturno-umjetničkih društava Smotre folklora Vukovarsko-srijemske županije, u velikom šatoru Vinkovačkih jeseni, odlučivat će prosudbena komisija, a izabrane skupine predstavljat će Županiju na smotrama folklora širom Hrvatske.
 
Najbolja tri kulturno-umjetnička društva od prošle godine nastupit će na Državnoj smotri folkora 21. i 22. rujna.
 
KUD-ovi za Državnu smotru:
1. KUD „Slavko Janković“ Šiškovci (subota, 21.9.2019.)
2. KUD „Seljačka sloga“ Bogdanovci (nedjelja, 22.9.2019.)
3. GSKPD „Seljačka sloga“ Nuštar (nedjelja, 22.9.2019.)
 
FOLKLORNE VEČERI 2019.
od 13.9. do 18.9. 2019.
 
Petak, 13. 9.2019. 18.30 h
1. KUD „Slavko Janković“ Rokovci-Andrijaševci
2. KUD „Ogranak seljačke sloge“ Drenovci
3. KUD „Slavko Mađer“ Cerić
4. KUD „Ady Endre“ Korođ
5. KUD „Grančica” Đeletovci
6. KUD „Branimir“ Bošnjaci
7. KUD „Sava“ Rajevo selo
8. KUD „Razigrana šokadija“ Prkovci
9. KUD „Jankovci“ Stari Jankovci
 
Nedjelja, 15.9.2019. 19.30 h
1. KUU „Tomislav“ Županja
2. KUD „Ivan Goran Kovačić” Ivankovo
3. KUD „Tomislav“ Cerna
4. KUD „Seljačka sloga” Strošinci
5. KUD „Ljudevit Štur“ Ilok
6. KUD „Josip Kozarac“ Posavski Podgajci
7. KC „ Klasje“ Privlaka
8. KUD „Matija Gubec“ Ilača
9. KUD „Matija Gubec“ Sotin
10. KUD „Tkanica“ Vinkovci
 
Ponedjeljak, 16.9.2019. 19.30 h
1. KUD „Antun Gustav Matoš“ Tovarnik
2. KUD „Mijat Stojanović“ Babina Greda
3. KUD „Samica“ Novi Jankovci
4. KUD „Pri DVD Nijemci“ Nijemci
5. KUD „Joakim Hardi“ Petrovci
6. KUD „Etno-golubica” Vinkovci
7. KUD „Ivan Domac“ Privlaka
8. SKUS „Ondrej Pekar” Soljani
9. KUD „ Kolo” Vukovar
10. KUD „Posavac“ Vrbanja
11. KUD „Šokadija” Stari Mikanovci
 
Utorak, 17.9.2019. 19.30 h
1. KUD „Graničari“ Gunja
2. KUD „Zrinski” Tordinci
3. KUD „Josip Kozarac” Štitar
4. KUD „Đenka“ Đurići
5. KUD „Josip Lovretić” Otok
6. KUD „Šokadija” Lipovac
7. KUD „Tamburica” Vinkovci
8. KUD „Slavonija“ Soljani
9. KUD „Petefi Šandor” Čakovci
10. KUD „Lela i Vladimir Matanović“ Antin
11. KUD „Seljačka sloga” Gradište
 
Srijeda, 18.9.2019. 19.30 h
1. FS „Buba-Mara“ Vinkovci
2. FA „Lisinski” Vinkovci
3. KUD „Kristal-Sladorana“ Županja
4. KUD „Žute dunje“ Vinkovci
5. KUD „Ljeskovac“ Vinkovci
6. KUD „Šumari“ Vinkovci
 
Izvor: Vinkovačke jeseni
Povratak na listu